Murata Electronics North America GRM0336S1E300GD01D
GRM0336S1E300GD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336S1E300GD01D
Brief Description
CAP CER 30PF 25V S2H 0201
Datasheet Download
GRM0336S1E300GD01D.pdf
Availability of GRM0336S1E300GD01D
QUANTITY
GRM0336S1E300GD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336S1E300GD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336S1E300GD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336S1E300GD01D
Related LinksGRM0336S1, GRM0336S1E300GD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336S1E300GD01D Details Description
Related parts for GRM0336S1E300GD01D
CABLE ASSY 41POS RCPT-RCPT 10" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC TXRX RS232 ESD TRUE 16SSOP datasheet.pdf
RELAY SSR DC OUT 5A 5-15VDC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 32.768KHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 681 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf