Murata Electronics North America GRM0336S1E430JD01D
GRM0336S1E430JD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336S1E430JD01D
Brief Description
CAP CER 43PF 25V S2H 0201
Datasheet Download
GRM0336S1E430JD01D.pdf
Availability of GRM0336S1E430JD01D
QUANTITY
GRM0336S1E430JD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336S1E430JD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336S1E430JD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336S1E430JD01D
Related LinksGRM0336S1, GRM0336S1E430JD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336S1E430JD01D Details Description
Related parts for GRM0336S1E430JD01D
FUSE GLASS 500MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP CER 3PF 150V 0605 datasheet.pdf
IC LV FET MUX/DEMUX 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP POLYMER 470UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
IC DSP 32BIT 350MHZ 208-LQFP datasheet.pdf
RES SMD 2 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 7.5NS 256FTBG datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 6P4C UNSHIELDED datasheet.pdf
CONN HDR 64POS 0.100 T/H TIN datasheet.pdf
3.3 V, Full Duplex, 840 uA 20 Mbps, EIA RS-485 Transceiver IC datasheet.pdf