Murata Electronics North America GRM0336S1E5R1DD01D
GRM0336S1E5R1DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336S1E5R1DD01D
Brief Description
CAP CER 5.1PF 25V S2H 0201
Datasheet Download
GRM0336S1E5R1DD01D.pdf
Availability of GRM0336S1E5R1DD01D
QUANTITY
GRM0336S1E5R1DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336S1E5R1DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336S1E5R1DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336S1E5R1DD01D
Related LinksGRM0336S1, GRM0336S1E5R1DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336S1E5R1DD01D Details Description
Related parts for GRM0336S1E5R1DD01D
RES 620 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .100" STACKER datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ 8TDFN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
RES 2.26 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FUSE 125V ALARM W/LENS 7.5A datasheet.pdf
CABLE 3COND 22AWG SLATE 500' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
THERMOSTAT 85 DEG NO 8-DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf