Susumu RG1608P-6650-W-T5
RG1608P-6650-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-6650-W-T5
Brief Description
RES SMD 665 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-6650-W-T5.pdf
Availability of RG1608P-6650-W-T5
QUANTITY
RG1608P-6650-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-6650-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-6650-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)665
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-6650-W-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-6650-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-6650-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-6650-W-T5
IC XDCP DUAL 256TAP 50K 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
OSC XO 6.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET 20POS R/A .050" GOLD datasheet.pdf
TRIMMER 2M OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
HIGH SPEED CAMERA; MONOCHROME datasheet.pdf
SENSOR TEMP RATIOMETRIC TO92-3 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 9.5PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf