Murata Electronics North America GRM0336S1E5R7DD01D
GRM0336S1E5R7DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336S1E5R7DD01D
Brief Description
CAP CER 5.7PF 25V S2H 0201
Datasheet Download
GRM0336S1E5R7DD01D.pdf
Availability of GRM0336S1E5R7DD01D
QUANTITY
GRM0336S1E5R7DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336S1E5R7DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336S1E5R7DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336S1E5R7DD01D
Related LinksGRM0336S1, GRM0336S1E5R7DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336S1E5R7DD01D Details Description
Related parts for GRM0336S1E5R7DD01D
Connector Receptacle 66 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
SWITCH LIMIT PB PNL MT DPDT 4A datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 5PIN SLD CUP datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 10K OHM 8SIP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.1A SYNC 16MSOP datasheet.pdf
CONN HDR 40POS DUAL SMD GOLD datasheet.pdf
DIODE MODULE 800V 100A D1 datasheet.pdf
POT 150K OHM 2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 2700PF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf