Murata Electronics North America GRM0336S1E5R9CD01D
GRM0336S1E5R9CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336S1E5R9CD01D
Brief Description
CAP CER 5.9PF 25V S2H 0201
Datasheet Download
GRM0336S1E5R9CD01D.pdf
Availability of GRM0336S1E5R9CD01D
QUANTITY
GRM0336S1E5R9CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336S1E5R9CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336S1E5R9CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336S1E5R9CD01D
Related LinksGRM0336S1, GRM0336S1E5R9CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336S1E5R9CD01D Details Description
Related parts for GRM0336S1E5R9CD01D
IC REG BUCK 3.3V 2A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 68.1K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ18 19 OLIV datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
LED SM4 320LM WM WHT 3045K 1X4 datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 ESD 8UMAX datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 82V 1W DO214AC datasheet.pdf
Crystal 48.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C COTS Surface Mount HC49/US datasheet.pdf