Murata Electronics North America GRM0336S1E6R0CD01D
GRM0336S1E6R0CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336S1E6R0CD01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 6PF 25V S2H 0201
Datasheet Download
GRM0336S1E6R0CD01D.pdf
Availability of GRM0336S1E6R0CD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0336S1E6R0CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336S1E6R0CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336S1E6R0CD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336S1E6R0CD01D
Related LinksGRM0336S1, GRM0336S1E6R0CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336S1E6R0CD01D Details Description
Related parts for GRM0336S1E6R0CD01D
RES 7.68K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CTRLR PWM VOLTAGE MON 20-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 18PF 3KV NP0 1808 datasheet.pdf
PLUG 6POS 0 DEG GRAY/RED 5.3-6.5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 150MW 0503 datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf