Murata Electronics North America GRM0336S1E7R0CD01D
GRM0336S1E7R0CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336S1E7R0CD01D
Brief Description
CAP CER 7PF 25V S2H 0201
Datasheet Download
GRM0336S1E7R0CD01D.pdf
Availability of GRM0336S1E7R0CD01D
QUANTITY
GRM0336S1E7R0CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336S1E7R0CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336S1E7R0CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336S1E7R0CD01D
Related LinksGRM0336S1, GRM0336S1E7R0CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336S1E7R0CD01D Details Description
Related parts for GRM0336S1E7R0CD01D
TERM BLOCK HDR 24POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
IC DRIVER HIGH/LOW SIDE 8-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 46POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
TIE PAN TY PSHMT HS NYL BLK 6.8" datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 5V +/-12V 24V 80W datasheet.pdf
MIC COND ANALOG OMNI -38DB datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DFK-PC-4/3-G-7.62-FS4.8BLK datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 810MA 380 MOHM datasheet.pdf