Murata Electronics North America GRM0336S1E7R9DD01D
GRM0336S1E7R9DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336S1E7R9DD01D
Brief Description
CAP CER 7.9PF 25V S2H 0201
Datasheet Download
GRM0336S1E7R9DD01D.pdf
Availability of GRM0336S1E7R9DD01D
QUANTITY
GRM0336S1E7R9DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336S1E7R9DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336S1E7R9DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336S1E7R9DD01D
Related LinksGRM0336S1, GRM0336S1E7R9DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336S1E7R9DD01D Details Description
Related parts for GRM0336S1E7R9DD01D
IC BUFFER 6XGAMMA 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 680PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 10.16MM datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
KEYPAD 16 BTN FRONT PANEL MNT datasheet.pdf
BUILT-IN LED PUSHBUTTON datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V CH 0603 datasheet.pdf
RES SMD 200OHM 0.01% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
CAP CER 110PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.0V datasheet.pdf