Murata Electronics North America GRM0336S1E8R7DD01D
GRM0336S1E8R7DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336S1E8R7DD01D
Brief Description
CAP CER 8.7PF 25V S2H 0201
Datasheet Download
GRM0336S1E8R7DD01D.pdf
Availability of GRM0336S1E8R7DD01D
QUANTITY
GRM0336S1E8R7DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336S1E8R7DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336S1E8R7DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336S1E8R7DD01D
Related LinksGRM0336S1, GRM0336S1E8R7DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336S1E8R7DD01D Details Description
Related parts for GRM0336S1E8R7DD01D
RES SMD 2.8KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 6.5"L X 6.72"W datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 84VC SMB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONN SOCKET 110POS UHM R/A 5ROW datasheet.pdf
RACK SHELF datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
Connector Socket 100 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf