Murata Electronics North America GRM0336S1E910JD01D
GRM0336S1E910JD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336S1E910JD01D
Brief Description
CAP CER 91PF 25V S2H 0201
Datasheet Download
GRM0336S1E910JD01D.pdf
Availability of GRM0336S1E910JD01D
QUANTITY
GRM0336S1E910JD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336S1E910JD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336S1E910JD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance91pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336S1E910JD01D
Related LinksGRM0336S1, GRM0336S1E910JD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336S1E910JD01D Details Description
Related parts for GRM0336S1E910JD01D
IC VOLT DETECT OD 4.5V 5TSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT WIRE 18POS R/A datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
BOARD EVAL NCN1154MUT USB SWITCH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 51NH 100MA 3.5 OHM SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 6A 125V datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 45D SOL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V datasheet.pdf
LOCATOR, JACK 2.8MM datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ20 37 OLIV datasheet.pdf
25A Silicon Power Rectifier Diode IC datasheet.pdf