Murata Electronics North America GRM0336S1E9R9CD01D
GRM0336S1E9R9CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336S1E9R9CD01D
Brief Description
CAP CER 9.9PF 25V S2H 0201
Datasheet Download
GRM0336S1E9R9CD01D.pdf
Availability of GRM0336S1E9R9CD01D
QUANTITY
GRM0336S1E9R9CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336S1E9R9CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336S1E9R9CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336S1E9R9CD01D
Related LinksGRM0336S1, GRM0336S1E9R9CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336S1E9R9CD01D Details Description
Related parts for GRM0336S1E9R9CD01D
CONV DC/DC 6W 9-18VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP6T datasheet.pdf
Connector Socket 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGE .100 16POS DR LOW P datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
DISPLAY LED 0.2" GREEN CA SMD datasheet.pdf