Murata Electronics North America GRM0336S1HR60BD01D
GRM0336S1HR60BD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336S1HR60BD01D
Brief Description
CAP CER 0.60PF 50V S2H 0201
Datasheet Download
GRM0336S1HR60BD01D.pdf
Availability of GRM0336S1HR60BD01D
QUANTITY
GRM0336S1HR60BD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336S1HR60BD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336S1HR60BD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.60pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336S1HR60BD01D
Related LinksGRM0336S1, GRM0336S1HR60BD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336S1HR60BD01D Details Description
Related parts for GRM0336S1HR60BD01D
IC CTRLR DC/DC PROG SW 20TSSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.4V 200MW SOT323 datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 31POS PIN datasheet.pdf
LED XBD RYL BLUE 458NM 475MW SMD datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 10.2A 23 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.3A datasheet.pdf
CAP FILM 160PF 2.5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf