Yageo PNP7WVJR-73-10R
PNP7WVJR-73-10R picture photo
Mfg. Part Number
PNP7WVJR-73-10R
Brief Description
RES 10 OHM 7W 5% AXIAL
Datasheet Download
PNP7WVJR-73-10R.pdf
Availability of PNP7WVJR-73-10R
QUANTITY
PNP7WVJR-73-10R Order Process
Ship out your order
Specifications of PNP7WVJR-73-10R
Internal Part NumberEIS-PNP7WVJR-73-10R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±5%
Power (Watts)7W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.295" Dia x 0.984" L (7.50mm x 25.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PNP7WVJR-73-10R
Related LinksPNP7WVJ, PNP7WVJR-73-10R Datasheet, Yageo Distributor
PNP7WVJR-73-10R Details Description
Related parts for PNP7WVJR-73-10R
IC DSC 16BIT 66KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 820 OHM 14SOIC datasheet.pdf
IC LATCH EDGE TRIG OCT D 24DIP datasheet.pdf
PLUG 5POS 80 DEG BLK/BLK 2.7-3.9 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS PIN datasheet.pdf
IC OSC VCXO 175MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 48V datasheet.pdf