Murata Electronics North America GRM0336S1HR80CD01D
GRM0336S1HR80CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336S1HR80CD01D
Brief Description
CAP CER 0.80PF 50V S2H 0201
Datasheet Download
GRM0336S1HR80CD01D.pdf
Availability of GRM0336S1HR80CD01D
QUANTITY
GRM0336S1HR80CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336S1HR80CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336S1HR80CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.80pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336S1HR80CD01D
Related LinksGRM0336S1, GRM0336S1HR80CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336S1HR80CD01D Details Description
Related parts for GRM0336S1HR80CD01D
FUSE BOARD MOUNT 4A 250VAC RAD datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 180PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
RES 5.6 OHM 5W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf