Murata Electronics North America GRM0336T1E1R9CD01D
GRM0336T1E1R9CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336T1E1R9CD01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1.9PF 25V T2H 0201
Datasheet Download
GRM0336T1E1R9CD01D.pdf
Availability of GRM0336T1E1R9CD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0336T1E1R9CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336T1E1R9CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336T1E1R9CD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336T1E1R9CD01D
Related LinksGRM0336T1, GRM0336T1E1R9CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336T1E1R9CD01D Details Description
Related parts for GRM0336T1E1R9CD01D
LED COOL WHITE CLEAR 5MM RND T/H datasheet.pdf
RES SMD 649 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 05VOUT datasheet.pdf
60712-16 INSULATION ANVIL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
CONN BACKSHELL W/CLAMP SZ12 PG11 datasheet.pdf
RES SMD 453 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf