Murata Electronics North America GRM0336T1E5R9DD01D
GRM0336T1E5R9DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336T1E5R9DD01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 5.9PF 25V T2H 0201
Datasheet Download
GRM0336T1E5R9DD01D.pdf
Availability of GRM0336T1E5R9DD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0336T1E5R9DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336T1E5R9DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336T1E5R9DD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336T1E5R9DD01D
Related LinksGRM0336T1, GRM0336T1E5R9DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336T1E5R9DD01D Details Description
Related parts for GRM0336T1E5R9DD01D
IC OPAMP JFET 5.6MHZ 8SO datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.82VC SMA datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 18POS .050" datasheet.pdf
IC OSC SILICON 4.194304MHZ 8-DFN datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 12POS 2MM T/H datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONN MEMORY SKT R/A 200PS SODIMM datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
40W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf