Murata Electronics North America GRM0336T1E6R3DD01D
GRM0336T1E6R3DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336T1E6R3DD01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 6.3PF 25V T2H 0201
Datasheet Download
GRM0336T1E6R3DD01D.pdf
Availability of GRM0336T1E6R3DD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0336T1E6R3DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336T1E6R3DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336T1E6R3DD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336T1E6R3DD01D
Related LinksGRM0336T1, GRM0336T1E6R3DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336T1E6R3DD01D Details Description
Related parts for GRM0336T1E6R3DD01D
CAP CER 0.68UF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
SENSOR OPTO SLOT 3MM TRANS THRU datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 26POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN HEADER 82POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 590K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
ZACK STRIP 10SECT PRINT HORIZON datasheet.pdf
IC GATE MULTI-FUNCTION X2SON6 datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf