Murata Electronics North America GRM0336T1E6R3DD01D
GRM0336T1E6R3DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336T1E6R3DD01D
Brief Description
CAP CER 6.3PF 25V T2H 0201
Datasheet Download
GRM0336T1E6R3DD01D.pdf
Availability of GRM0336T1E6R3DD01D
QUANTITY
GRM0336T1E6R3DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336T1E6R3DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336T1E6R3DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336T1E6R3DD01D
Related LinksGRM0336T1, GRM0336T1E6R3DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336T1E6R3DD01D Details Description
Related parts for GRM0336T1E6R3DD01D
IC SUPERV 128K EE RST HI 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 3W 6327 datasheet.pdf
FUSE 250A 600V T-LAG CLASS J datasheet.pdf
RES 88.7K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
508 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 1.5UF RADIAL datasheet.pdf