Murata Electronics North America GRM0336T1E8R1DD01D
GRM0336T1E8R1DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336T1E8R1DD01D
Brief Description
CAP CER 8.1PF 25V T2H 0201
Datasheet Download
GRM0336T1E8R1DD01D.pdf
Availability of GRM0336T1E8R1DD01D
QUANTITY
GRM0336T1E8R1DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336T1E8R1DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336T1E8R1DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336T1E8R1DD01D
Related LinksGRM0336T1, GRM0336T1E8R1DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336T1E8R1DD01D Details Description
Related parts for GRM0336T1E8R1DD01D
CONN HEADR BRKWAY .100 10POS STR datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 110V datasheet.pdf
CONN RCPT 40POS 0.5MM R/A SMD datasheet.pdf
TIMER SOLID STATE 60SEC DIN MNT datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS 2MM R/A SOLDER datasheet.pdf
CABLE 3COND 26AWG WHITE SHLD datasheet.pdf
IC AMP AUDIO CLASS D BTL 13HSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 40V AXIAL datasheet.pdf
IGBT 600V 54A 250W TO220 datasheet.pdf