Murata Electronics North America GRM0336T1E8R8CD01D
GRM0336T1E8R8CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336T1E8R8CD01D
Brief Description
CAP CER 8.8PF 25V T2H 0201
Datasheet Download
GRM0336T1E8R8CD01D.pdf
Availability of GRM0336T1E8R8CD01D
QUANTITY
GRM0336T1E8R8CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336T1E8R8CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336T1E8R8CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336T1E8R8CD01D
Related LinksGRM0336T1, GRM0336T1E8R8CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336T1E8R8CD01D Details Description
Related parts for GRM0336T1E8R8CD01D
SWITCH MAGNETIC 1A 46-70AT datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 1W DO204AL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DC PLUG CABLE 5.5X2.5MM STR datasheet.pdf
IC REG MULT CONFG ADJ 0.96A 6SON datasheet.pdf
IC NVSRAM 256KBIT 35NS 48SSOP datasheet.pdf
RES SMD 6.34K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 24pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf