Murata Electronics North America GRM0336T1E9R7DD01D
GRM0336T1E9R7DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336T1E9R7DD01D
Brief Description
CAP CER 9.7PF 25V T2H 0201
Datasheet Download
GRM0336T1E9R7DD01D.pdf
Availability of GRM0336T1E9R7DD01D
QUANTITY
GRM0336T1E9R7DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336T1E9R7DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336T1E9R7DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336T1E9R7DD01D
Related LinksGRM0336T1, GRM0336T1E9R7DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336T1E9R7DD01D Details Description
Related parts for GRM0336T1E9R7DD01D
CONN HEADER 44POS 2MM GOLD SMD datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 3-ST 8BIT 20QSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
IC CLOCK PCIE GEN3/2 32QFN datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 20% 1206 datasheet.pdf
OSC XO 16.384MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
WHITE SHRINKTRAK 1.5" 150/BX datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS SKT datasheet.pdf