Murata Electronics North America GRM0337U1E240GD01D
GRM0337U1E240GD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0337U1E240GD01D
Brief Description
CAP CER 24PF 25V U2J 0201
Datasheet Download
GRM0337U1E240GD01D.pdf
Availability of GRM0337U1E240GD01D
QUANTITY
GRM0337U1E240GD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0337U1E240GD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0337U1E240GD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance24pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0337U1E240GD01D
Related LinksGRM0337U1, GRM0337U1E240GD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0337U1E240GD01D Details Description
Related parts for GRM0337U1E240GD01D
PRESSURE SENS 16.7PSI MAX 8-SOP datasheet.pdf
HEX STANDOFF 4-40 BRASS 7/8" datasheet.pdf
CABLE ASSEM FIBER ST-ST 5 METER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
LED CBI PRISM BLVL RD/GRN SIL datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 68K OHM 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T766 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1.6A DO220AA datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.016UF RADIAL datasheet.pdf