Murata Electronics North America GRM0337U1E470JD01D
GRM0337U1E470JD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0337U1E470JD01D
Brief Description
CAP CER 47PF 25V U2J 0201
Datasheet Download
GRM0337U1E470JD01D.pdf
Availability of GRM0337U1E470JD01D
QUANTITY
GRM0337U1E470JD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0337U1E470JD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0337U1E470JD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0337U1E470JD01D
Related LinksGRM0337U1, GRM0337U1E470JD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0337U1E470JD01D Details Description
Related parts for GRM0337U1E470JD01D
TAG MARKER SFX 10 23" WHT 160/BX datasheet.pdf
THERMISTOR NTC SENSOR 9983 OHM datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPST-NO 6A 125V datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/2.8V/2.8V 16QFN datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CARD MALE EXTENDER .100 50POS AU datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V X8L RADIAL datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK BWR VERT 20CKT datasheet.pdf
Connector Socket 147 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 49POS HL LOW P datasheet.pdf
RES SMD 576K OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf