Murata Electronics North America GRM0337U1H100JD01D
GRM0337U1H100JD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0337U1H100JD01D
Brief Description
CAP CER 10PF 50V U2J 0201
Datasheet Download
GRM0337U1H100JD01D.pdf
Availability of GRM0337U1H100JD01D
QUANTITY
GRM0337U1H100JD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0337U1H100JD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0337U1H100JD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0337U1H100JD01D
Related LinksGRM0337U1, GRM0337U1H100JD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0337U1H100JD01D Details Description
Related parts for GRM0337U1H100JD01D
IC QUAD 8-BIT D/A CONV 14-SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 75A TO220AB datasheet.pdf
RES SMD 3.16K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 112BGA datasheet.pdf
IC FPGA 444 I/O 676FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0508 datasheet.pdf
CSP6.3 RCPT HSG RELAIS BLU W/ TP datasheet.pdf
BERGSTIK SMT datasheet.pdf
CONN FPC TOP 25POS 0.30MM R/A datasheet.pdf