Murata Electronics North America GRM0337U1H1R3CD01D
GRM0337U1H1R3CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0337U1H1R3CD01D
Brief Description
CAP CER 1.3PF 50V U2J 0201
Datasheet Download
GRM0337U1H1R3CD01D.pdf
Availability of GRM0337U1H1R3CD01D
QUANTITY
GRM0337U1H1R3CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0337U1H1R3CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0337U1H1R3CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0337U1H1R3CD01D
Related LinksGRM0337U1, GRM0337U1H1R3CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0337U1H1R3CD01D Details Description
Related parts for GRM0337U1H1R3CD01D
IC CLOCK/DATA RECOVERY LP 20QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 18PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CAP FILM 1.1NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf