Murata Electronics North America GRM0337U1H5R8DD01D
GRM0337U1H5R8DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0337U1H5R8DD01D
Brief Description
CAP CER 5.8PF 50V U2J 0201
Datasheet Download
GRM0337U1H5R8DD01D.pdf
Availability of GRM0337U1H5R8DD01D
QUANTITY
GRM0337U1H5R8DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0337U1H5R8DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0337U1H5R8DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.8pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0337U1H5R8DD01D
Related LinksGRM0337U1, GRM0337U1H5R8DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0337U1H5R8DD01D Details Description
Related parts for GRM0337U1H5R8DD01D
RES 32.4 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOUSING 28POS DUAL TIN datasheet.pdf
CONN FC ATTENUATOR 20DB 10MW datasheet.pdf
BOARD EVAL BIPO SOLUTION FOR PFC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
EMITTER UV 405NM 30MA PLCC datasheet.pdf
PAC-CJ1W-HE20-V7 CBL ASSY datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 1W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT datasheet.pdf
25POS M FILT 1300PF PC TAIL datasheet.pdf