Murata Electronics North America GRM0337U1H6R0DD01D
GRM0337U1H6R0DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0337U1H6R0DD01D
Brief Description
CAP CER 6PF 50V U2J 0201
Datasheet Download
GRM0337U1H6R0DD01D.pdf
Availability of GRM0337U1H6R0DD01D
QUANTITY
GRM0337U1H6R0DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0337U1H6R0DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0337U1H6R0DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0337U1H6R0DD01D
Related LinksGRM0337U1, GRM0337U1H6R0DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0337U1H6R0DD01D Details Description
Related parts for GRM0337U1H6R0DD01D
RES SMD 4.99KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES MULT OHM 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 44VQFN datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 0.5A MINIP-3 datasheet.pdf
IC ENERGY METER MCU 8K 64LQFP datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 20WSOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
RES 12K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED CARTRIDGE GRN SHORT STOVE datasheet.pdf
M5 4 POS FEMALE STRT-BLNT 3MTR datasheet.pdf