Murata Electronics North America GRM0337U1H6R1DD01D
GRM0337U1H6R1DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0337U1H6R1DD01D
Brief Description
CAP CER 6.1PF 50V U2J 0201
Datasheet Download
GRM0337U1H6R1DD01D.pdf
Availability of GRM0337U1H6R1DD01D
QUANTITY
GRM0337U1H6R1DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0337U1H6R1DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0337U1H6R1DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0337U1H6R1DD01D
Related LinksGRM0337U1, GRM0337U1H6R1DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0337U1H6R1DD01D Details Description
Related parts for GRM0337U1H6R1DD01D
MOSFET P-CH 30V 10A 8-SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 1K OHM 1608 datasheet.pdf
TVS DIODE 13.6VWM 22.5VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 12.1 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES 0.33 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf
LED XLAMP WARM/NEUTRAL WHT 2SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS T/H R/A datasheet.pdf