Murata Electronics North America GRM0337U1H6R2DD01D
GRM0337U1H6R2DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0337U1H6R2DD01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 6.2PF 50V U2J 0201
Datasheet Download
GRM0337U1H6R2DD01D.pdf
Availability of GRM0337U1H6R2DD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0337U1H6R2DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0337U1H6R2DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0337U1H6R2DD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0337U1H6R2DD01D
Related LinksGRM0337U1, GRM0337U1H6R2DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0337U1H6R2DD01D Details Description
Related parts for GRM0337U1H6R2DD01D
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 0.03 OHM 1% 1W J LEAD datasheet.pdf
CONN HOUSING 23PS .100 SGL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC LEVEL TRANSLATOR 14-TDFN datasheet.pdf
IC CLK GEN 25MHZ 32VFQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CARD GUIDE PRESS 5X0.078" BLK datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 0.015 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf