Murata Electronics North America GRM0337U1H6R7DD01D
GRM0337U1H6R7DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0337U1H6R7DD01D
Brief Description
CAP CER 6.7PF 50V U2J 0201
Datasheet Download
GRM0337U1H6R7DD01D.pdf
Availability of GRM0337U1H6R7DD01D
QUANTITY
GRM0337U1H6R7DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0337U1H6R7DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0337U1H6R7DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0337U1H6R7DD01D
Related LinksGRM0337U1, GRM0337U1H6R7DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0337U1H6R7DD01D Details Description
Related parts for GRM0337U1H6R7DD01D
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 2000PF 10KV N4700 AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 53POS JAM NUT SKT datasheet.pdf