Murata Electronics North America GRM0337U1H7R3CD01D
GRM0337U1H7R3CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0337U1H7R3CD01D
Brief Description
CAP CER 7.3PF 50V U2J 0201
Datasheet Download
GRM0337U1H7R3CD01D.pdf
Availability of GRM0337U1H7R3CD01D
QUANTITY
GRM0337U1H7R3CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0337U1H7R3CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0337U1H7R3CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0337U1H7R3CD01D
Related LinksGRM0337U1, GRM0337U1H7R3CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0337U1H7R3CD01D Details Description
Related parts for GRM0337U1H7R3CD01D
RES SMD 121K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC RF PWR CNTRL AMP PA GSM 8UMAX datasheet.pdf
OSC VCXO 6.176MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN 09VOUT datasheet.pdf
CABLE 2COND 4AWG BLACK 2000' datasheet.pdf
CAP FILM 90UF 10% 500VDC RAD 4LD datasheet.pdf
FERRITE CORE EP 2UH N30 datasheet.pdf
FIXED IND 15MH 61MA 105 OHM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT SKT datasheet.pdf