Murata Electronics North America GRM0337U1H9R3DD01D
GRM0337U1H9R3DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0337U1H9R3DD01D
Brief Description
CAP CER 9.3PF 50V U2J 0201
Datasheet Download
GRM0337U1H9R3DD01D.pdf
Availability of GRM0337U1H9R3DD01D
QUANTITY
GRM0337U1H9R3DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0337U1H9R3DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0337U1H9R3DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0337U1H9R3DD01D
Related LinksGRM0337U1, GRM0337U1H9R3DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0337U1H9R3DD01D Details Description
Related parts for GRM0337U1H9R3DD01D
FIXED IND 3.9UH 1.28A 19 MOHM TH datasheet.pdf
CARD GUIDE METAL SCREW 12PCS datasheet.pdf
MOUNTING BRKT B BOTTOM FOR S8JX datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CAP CER 7.7PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
GK NICU PTAF TPE HB REC datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
RES SMD 4.3M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BCZ 3.81/14/90F SN BK datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS INLINE SKT datasheet.pdf