Murata Electronics North America GRM0337U1H9R5DD01D
GRM0337U1H9R5DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0337U1H9R5DD01D
Brief Description
CAP CER 9.5PF 50V U2J 0201
Datasheet Download
GRM0337U1H9R5DD01D.pdf
Availability of GRM0337U1H9R5DD01D
QUANTITY
GRM0337U1H9R5DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0337U1H9R5DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0337U1H9R5DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.5pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0337U1H9R5DD01D
Related LinksGRM0337U1, GRM0337U1H9R5DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0337U1H9R5DD01D Details Description
Related parts for GRM0337U1H9R5DD01D
SWITCH ROLLER SPST/NO 16A QC TER datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 350MA 2.54 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A DO204AL datasheet.pdf