Murata Electronics North America GRM033C80J473KE19D
GRM033C80J473KE19D picture photo
Mfg. Part Number
GRM033C80J473KE19D
Brief Description
CAP CER 0.047UF 6.3V X6S 0201
Datasheet Download
GRM033C80J473KE19D.pdf
Availability of GRM033C80J473KE19D
QUANTITY
GRM033C80J473KE19D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM033C80J473KE19D
Internal Part NumberEIS-GRM033C80J473KE19D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM033C80J473KE19D
Related LinksGRM033C80, GRM033C80J473KE19D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM033C80J473KE19D Details Description
Related parts for GRM033C80J473KE19D
IC PROGRAM 2.700V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 40POS 1MM SLD datasheet.pdf
IC CLK GEN 1:2 LOW JITTER 32QFN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IGBT 600V 80A 306W TO247-3 datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 400KHZ 8VSON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf