Murata Electronics North America GRM033C80J683KE84J
GRM033C80J683KE84J picture photo
Mfg. Part Number
GRM033C80J683KE84J
Brief Description
CAP CER 0.068UF 6.3V X6S 0201
Datasheet Download
GRM033C80J683KE84J.pdf
Availability of GRM033C80J683KE84J
QUANTITY
GRM033C80J683KE84J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM033C80J683KE84J
Internal Part NumberEIS-GRM033C80J683KE84J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.068µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM033C80J683KE84J
Related LinksGRM033C80, GRM033C80J683KE84J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM033C80J683KE84J Details Description
Related parts for GRM033C80J683KE84J
IC VIDEO SWITCH QUAD SPDT 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 250V X7R 1812 datasheet.pdf
RES 475 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONNECTOR - PRINTED CIRCUIT datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 3.3V 5V +/-12V 100W datasheet.pdf
IND,PWR,1UH,20%,DRI,SMT NPB datasheet.pdf
TV 7C 7#20 SKT PLUG datasheet.pdf
IC MOTOR DVR W/BRUSHES 28HTSSOP datasheet.pdf
IC FPGA 64 I/O 84PLCC datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 0805 X5R 2.2レF 16V datasheet.pdf