Murata Electronics North America GRM033R60J224KE15D
GRM033R60J224KE15D picture photo
Mfg. Part Number
GRM033R60J224KE15D
Brief Description
CAP CER 0.22UF 6.3V X5R 0201
Datasheet Download
GRM033R60J224KE15D.pdf
Availability of GRM033R60J224KE15D
QUANTITY
GRM033R60J224KE15D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM033R60J224KE15D
Internal Part NumberEIS-GRM033R60J224KE15D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
FeaturesDerating Recommended
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM033R60J224KE15D
Related LinksGRM033R60, GRM033R60J224KE15D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM033R60J224KE15D Details Description
Related parts for GRM033R60J224KE15D
LINE FILTER 30MH TYPE 23F datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS .100" SGL ST SMT datasheet.pdf
IC BUS SWITCH QUADRUPLE 14-SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 167 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
MOD WI-IMX280 128M FLASH 25/PK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS CABLE SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 19POS 1MM SMD TIN datasheet.pdf