Murata Electronics North America GRM033R61A104KE84J
GRM033R61A104KE84J picture photo
Mfg. Part Number
GRM033R61A104KE84J
Brief Description
CAP CER 0.1UF 10V X5R 0201
Datasheet Download
GRM033R61A104KE84J.pdf
Availability of GRM033R61A104KE84J
QUANTITY
GRM033R61A104KE84J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM033R61A104KE84J
Internal Part NumberEIS-GRM033R61A104KE84J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM033R61A104KE84J
Related LinksGRM033R61, GRM033R61A104KE84J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM033R61A104KE84J Details Description
Related parts for GRM033R61A104KE84J
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
IC REG LDO 4V 60MA SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 0.56 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 1K OHM 100W 5% TO247 datasheet.pdf
CABLE ASSY SMA STR PLUG RG58 36" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 3.3V 5V 15A 10A datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf