Yageo PNP5WVJT-73-510R
PNP5WVJT-73-510R picture photo
Mfg. Part Number
PNP5WVJT-73-510R
Brief Description
RES 510 OHM 5W 5% AXIAL
Datasheet Download
PNP5WVJT-73-510R.pdf
Availability of PNP5WVJT-73-510R
QUANTITY
PNP5WVJT-73-510R Order Process
Ship out your order
Specifications of PNP5WVJT-73-510R
Internal Part NumberEIS-PNP5WVJT-73-510R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package500
SeriesPNPV
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)510
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.295" Dia x 0.669" L (7.50mm x 17.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PNP5WVJT-73-510R
Related LinksPNP5WVJT, PNP5WVJT-73-510R Datasheet, Yageo Distributor
PNP5WVJT-73-510R Details Description
Related parts for PNP5WVJT-73-510R
CONN HEADER .100 SINGL STR 6POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS R/A S-LATCH datasheet.pdf
RES SMD 0.0 OHM JUMPER 1/4W 1210 datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 1.154A 150 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 106.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf