Murata Electronics North America GRM033R61E682MA12D
GRM033R61E682MA12D picture photo
Mfg. Part Number
GRM033R61E682MA12D
Brief Description
CAP CER 6800PF 25V X5R 0201
Datasheet Download
GRM033R61E682MA12D.pdf
Availability of GRM033R61E682MA12D
QUANTITY
GRM033R61E682MA12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM033R61E682MA12D
Internal Part NumberEIS-GRM033R61E682MA12D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
FeaturesDerating Recommended
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM033R61E682MA12D
Related LinksGRM033R61, GRM033R61E682MA12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM033R61E682MA12D Details Description
Related parts for GRM033R61E682MA12D
CONN ADAPT PLUG-PLUG N 50 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C VERT UNSHLD datasheet.pdf
ENCODER MECH ABSOL 8BIT datasheet.pdf
CONN SPRING 21POS SNGL SMD datasheet.pdf
FIXED IND 12MH 120MA 26 OHM SMD datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES 10K OHM 1610 datasheet.pdf