Vishay/Dale RCL1225100KJNEG
RCL1225100KJNEG picture photo
Mfg. Part Number
RCL1225100KJNEG
Brief Description
RES SMD 100K OHM 2W 2512 WIDE
Datasheet Download
RCL1225100KJNEG.pdf
Availability of RCL1225100KJNEG
QUANTITY
RCL1225100KJNEG Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL1225100KJNEG
Internal Part NumberEIS-RCL1225100KJNEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesRCL
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package1225 (3263 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL1225100KJNEG
Related LinksRCL1225, RCL1225100KJNEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL1225100KJNEG Details Description
Related parts for RCL1225100KJNEG
RES SMD 75K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.1A SOT-23 datasheet.pdf
IC SERIAL/DESERIAL 24BIT 48-TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS DL 2MM 8GOLD T/H datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/4W MELF datasheet.pdf
LED COOL WHITE CLEAR 5MM RND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 36VOUT 25W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf