Murata Electronics North America GRM033R70J822KA01D
GRM033R70J822KA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM033R70J822KA01D
Brief Description
CAP CER 8200PF 6.3V X7R 0201
Datasheet Download
GRM033R70J822KA01D.pdf
Availability of GRM033R70J822KA01D
QUANTITY
GRM033R70J822KA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM033R70J822KA01D
Internal Part NumberEIS-GRM033R70J822KA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM033R70J822KA01D
Related LinksGRM033R70, GRM033R70J822KA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM033R70J822KA01D Details Description
Related parts for GRM033R70J822KA01D
CONN MAGJACK 1PORT 10 BASE-T datasheet.pdf
CONN INV HEADER 2-FB 180POS 5ROW datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
VARISTOR 1080V 40KA DISC 40MM datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 22POS SKT datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
IC PSOC 32B 256KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
PLUG GAUGE, HANDTOOL datasheet.pdf
CRYSTAL 50.00 MHZ 10.0PF SMD datasheet.pdf