Susumu RG3216N-5901-C-T5
RG3216N-5901-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-5901-C-T5
Brief Description
RES SMD 5.9K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-5901-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-5901-C-T5
QUANTITY
RG3216N-5901-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-5901-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-5901-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.9k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-5901-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-5901-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-5901-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-5901-C-T5
IC HEX INVERTER SCHM TRIG 14SOIC datasheet.pdf
IC 16BIT LP 2.5MW D/A 20-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV OPN COLLECTOR 8DIP datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf
HPP V4 POWER CRIMP TOOL datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 3A 16-DFN datasheet.pdf
750 TB PLU PLU HOOK/E datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP CER 91PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf