Murata Electronics North America GRM033R71A682MA01J
GRM033R71A682MA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM033R71A682MA01J
Brief Description
CAP CER 6800PF 10V X7R 0201
Datasheet Download
GRM033R71A682MA01J.pdf
Availability of GRM033R71A682MA01J
QUANTITY
GRM033R71A682MA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM033R71A682MA01J
Internal Part NumberEIS-GRM033R71A682MA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM033R71A682MA01J
Related LinksGRM033R71, GRM033R71A682MA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM033R71A682MA01J Details Description
Related parts for GRM033R71A682MA01J
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 53.6K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
FILTER MEDIA 92MM WHITE datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN MEM SOCKET 240POS GRN 15AU datasheet.pdf
RES 220 OHM 2W 5% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf