Murata Electronics North America GRM033R71A822KA01D
GRM033R71A822KA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM033R71A822KA01D
Brief Description
CAP CER 8200PF 10V X7R 0201
Datasheet Download
GRM033R71A822KA01D.pdf
Availability of GRM033R71A822KA01D
QUANTITY
GRM033R71A822KA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM033R71A822KA01D
Internal Part NumberEIS-GRM033R71A822KA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM033R71A822KA01D
Related LinksGRM033R71, GRM033R71A822KA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM033R71A822KA01D Details Description
Related parts for GRM033R71A822KA01D
RES 1.5K OHM 12W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM SNAP-SPACE #6 STUD INSUL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
RES SMD 493 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONN HDR 16POS 2.54MM datasheet.pdf
FFC 1 TYPE D 25 CKTS LGT 254 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
CRYSTAL 32.7680 KHZ 6.0PF SMD datasheet.pdf