Murata Electronics North America GRM033R71C332KA88D
GRM033R71C332KA88D picture photo
Mfg. Part Number
GRM033R71C332KA88D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3300PF 16V X7R 0201
Datasheet Download
GRM033R71C332KA88D.pdf
Availability of GRM033R71C332KA88D
QUANTITY
GRM033R71C332KA88D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM033R71C332KA88D
Internal Part NumberEIS-GRM033R71C332KA88D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM033R71C332KA88D
Related LinksGRM033R71, GRM033R71C332KA88D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM033R71C332KA88D Details Description
Related parts for GRM033R71C332KA88D
1.5MH H SERIES LINE FILTER datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 20W datasheet.pdf
IC EPROM UV 256KBIT 120NS 28CDIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 220PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20V 10% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG WHT SHLD 100' datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 2.54MM PRESS FIT datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 17POS HL LOW P datasheet.pdf
RESISTOR MODULE datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM T412 datasheet.pdf
RES SMD 3.16M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf