Murata Electronics North America GRM1532C1H150JDD5
GRM1532C1H150JDD5 picture photo
Mfg. Part Number
GRM1532C1H150JDD5
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM1532C1H150JDD5.pdf
Availability of GRM1532C1H150JDD5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1532C1H150JDD5 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1532C1H150JDD5
Internal Part NumberEIS-GRM1532C1H150JDD5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM1532C1H150JDD5 today.
SeriesGRM1532C1H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM1532C1H150JDD5
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM1532C, GRM1532C1H150JDD5 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1532C1H150JDD5 Details Description
Related parts for GRM1532C1H150JDD5
CAP CER 1UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 1.7V SOT89-3 datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
INDICATOR 24V 8MM PROMINENT RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
RES 143 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
INSERT FEMALE 25POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
508 TB SPR PLU WF MIDDLE datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf