Murata Electronics North America GRM1535C1H100JDD5D
GRM1535C1H100JDD5D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1535C1H100JDD5D
Brief Description
CAP CER 10PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
GRM1535C1H100JDD5D.pdf
Availability of GRM1535C1H100JDD5D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1535C1H100JDD5D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1535C1H100JDD5D
Internal Part NumberEIS-GRM1535C1H100JDD5D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1535C1H100JDD5D
Related LinksGRM1535C1, GRM1535C1H100JDD5D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1535C1H100JDD5D Details Description
Related parts for GRM1535C1H100JDD5D
TRANS NPN 185V 0.05A MINI-3P datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.225V SOT23 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 250MA SOD323 datasheet.pdf
RES SMD 28K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 24PF 50V R2H 0603 datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 1GBIT 2.5NS 84FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONN HDR 42POS 0.100 PRESS FIT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN DSUB 37POS M R/A ASSY datasheet.pdf