Murata Electronics North America GRM1535C1H101JDD5
GRM1535C1H101JDD5 picture photo
Mfg. Part Number
GRM1535C1H101JDD5
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM1535C1H101JDD5.pdf
Availability of GRM1535C1H101JDD5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1535C1H101JDD5 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1535C1H101JDD5
Internal Part NumberEIS-GRM1535C1H101JDD5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM1535C1H101JDD5 today.
SeriesGRM1535C1H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM1535C1H101JDD5
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM1535C, GRM1535C1H101JDD5 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1535C1H101JDD5 Details Description
Related parts for GRM1535C1H101JDD5
FIXED IND 4.7UH 2.5A 40 MOHM SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 300MW SOD523 datasheet.pdf
DUAL POL QKE II W/30 AU datasheet.pdf
MOSFET P-CH 100V 52A TO-3P datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 700MA 160 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 61POS CABLE PIN datasheet.pdf