Panasonic Electronic Components ERA-8ARB3652V
ERA-8ARB3652V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-8ARB3652V
Brief Description
RES SMD 36.5K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERA-8ARB3652V.pdf
Availability of ERA-8ARB3652V
QUANTITY
ERA-8ARB3652V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-8ARB3652V
Internal Part NumberEIS-ERA-8ARB3652V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-8ARB3652V
Related LinksERA-8A, ERA-8ARB3652V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-8ARB3652V Details Description
Related parts for ERA-8ARB3652V
CAP TANT 4.7UF 16V 20% 1206 datasheet.pdf
TONKER SPRING LOADED ASSEMBLY datasheet.pdf
BOX ALUM GRAY/NAT 5.91"LX7.24"W datasheet.pdf
INVERTR 3-PHASE 200VAC 1.5KW datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 31-61V 1.4A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 60MA 7 OHM SMD datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 0.1UF 50V Y5V 0805 datasheet.pdf